Oslavte 105 let s námi!

Dopravní podnik města České Budějovice oslaví 105. narozeniny společně s cestujícími na několika akcích, které se budou konat v týdnu od 15. do 21. června 2014.

Týden akcí připravených k oslavám této významné historické události odstartuje v neděli 15. června. V rámci oslav čeká na účastníky bohatý program včetně zajímavých soutěží a jízd historickými vozy. Naladit se na správnou narozeninovou notu pomohou i historické zastávky, které rozezvučí živá hudba. Oslavy budou završeny 21. června Dnem otevřených dveří v autobusovém depu v Novohradské ulici. Nezapomeňte doma dobrou náladu a přijďte slavit s námi!

Exkurz do minulosti

V týdnu od 15. do 20.6. 2014 budou na Lannově třídě, v Krajinské ulici a na náměstí Přemysla Otakara II., tedy na místech, kde původně skutečně stály zastávky, umístěny 3 historické označníky. Přijďte zavzpomínat na staré časy, kdy tudy prostředky MHD projížděly a poslechnout si živou hudbu. Na saxofon vám zahraje Honza Holický od 15. do 19.6. v 17-18:00 na náměstí Přemysla Otakara II. a 20.6. v tom samém čase na Lannově třídě. 

Historické jízdy

Ve dnech 15.-21.6. 2014 budete mít jedinečnou příležitost svézt se jedním z našich tří historických vozů. Konkrétně se bude jednat o autobusy Škoda 706 RTO, Karosa B732 a trolejbus Škoda 9Tr. Ve dnech 15.-20.6. 2014 se budete moci svézt každý den od 15:00 do 19:00 a během Dne otevřených dveří 21.6. 2014 od 10:00 do 16:00. Jízdní řády včetně seznamu všech zastávek naleznete zde

Videospot

Budějovická MHD vás vozí již 105 let a právě teď je v nejlepších letech! Přesvědčte se sami na úvodní stránce! 

Soutěž na FB

Každý pracovní den až do 20.6. se v 17:00 na Facebooku oslav 105. výročí českobudějovické MHD soutěží o poukazy na 7-denní jízdenku nebo na mytí vozu. Stačí jako první správně zodpovědět jednoduchou otázku a výhra je vaše! Odkaz na Facebook oslav naleznete ve spodní části této stránky.

Den otevřených dveří

21.6. od 10:00 do 16:00 se bude v autobusovém depu na Novohradské ulici konat Den otevřených dveří. Dopravní podnik přiblíží veřejnosti své zázemí a také zpřístupní jednotlivé typy vozů, se kterými se běžně cestující potkávají v ulicích Jihočeské metropole. První letní den si užijí především děti, pro které Dopravní podnik města České Budějovice připravuje bohatý program a zábavné soutěže o ceny. Děti se mohou těšit na skákací hrad, nafukovací hřiště, zvířátka z balónků, šlapací motokáry, trampolínky a také oblíbené malování na obličej. Pro děti i milovníky autobusů/trolejbusů budou na místě připraveny jedinečné dárkové předměty, vyrobené speciálně k této příležitosti. Těšit se můžete například na pamětní mince nebo na dětské reflexní vesty s motem oslav. Všichni, kteří si na místě zakoupí jakýkoliv dárkový předmět získají navíc voucher na unikátní 3G trenažer. Milovníci bojových sportů se mohou těšit na ukázky sebeobrany přímo v dopravních prostředcích a pro všechny účastníky jsou také připraveny ukázky činnosti složek integrovaného záchranného systému. K poslechu bude od 13:00 hrát jazzová kapela jazZÍKAspol, takže neváhejte a doražte na Den otevřených dveří i se svými dětmi! 

Simulátor autobusu a trolejbusu

Pro všechny, kteří si vždy toužili sednout za volant trolejbusu nebo autobusu jsme připravili dva speciální simulátory, které budou od 16.6. 2014 umístěny v obchodních centrech Igy a Mercury. Usednout za volant autobusu budete moci v IGY v prvním patře vedle Viva Fitness a trolejbus na vás bude  až do 20.6. čekat v přízemí Mercury centra za výtahem. 

Živá hudba v MHD

Od úterý 17.6. se můžete každé odpoledne těšit na muzikanty v budějovické MHD. Ve středu si můžete přijít poslechnout kytaristku Kristinu Nídlovou, která bude od 13:00 do 17:00 jezdit a hrát na lince číslo 5. Ve čtvrtek vám bude hrát houslistka Jana Ihnatoljová od 13:00 do 17:00 na lince číslo 9. 

 

Nahoru


Mediální partneři